Jak zvládnout finance?

Myslíte si, že je zvládání vlastní finanční situace hračka, že s něčím takovým si poradí hravě každý? Jste-li skutečně tohoto názoru, pak jste zřejmě šťastlivci, jimž jejich peníze obvykle postačují, ovšem současně jste v tomto i pověstnými bílými vránami. Takové štěstí, aby jim stačily příjmy, totiž našinci nejednou nemívají. Zato těch, kteří jsou na tom po finanční stránce neslavně, jsou celé zástupy.

A jak to takoví lidé zvládají, když se jim právě nedaří, když si nemohou dovolit zaplatit za všechno, za co by zaplatit měli? Pak musí buď trpět, nebo si někde vzít půjčku.

prázdná peněženka

I půjčenými penězi se totiž dá platit, pouze s tím rozdílem, že zatímco vlastní peníze nikoho nezatěžují, představují půjčky zátěž v budoucnu, kdy se musejí i s úroky splácet. A pochopitelně je tu ještě další zádrhel, a to ten, že se musí rovněž podařit takovou půjčku získat, a to rovněž nemusí být nic snadného. Když je totiž oslovena některá finanční instituce, když po ní někdo chce, aby mu půjčila nějaké peníze, musí takový žadatel nejprve doložit spoustu věcí, jimiž potvrdí svoji solventnost. A kdo tuto neprokáže, má smůlu.

Ovšem taková schopnost splácet se neprověřuje všude stejně. Zatímco u jedné z finančních institucí jsou na člověka pomalu jako rasi, jinde se to zvládne třeba i náramně snadno. Třeba taková nebankovní hypotéka po insolvenci nevyžaduje od toho, kdo ji chce získat, ani neúměrně vysoké příjmy, ani registry dlužníků oproštěné od negativních záznamů, ani jiné přednosti, jež obvykle lidé v tísni postrádají a kvůli nimž přicházejí o naději si půjčit.

pokladnička s penězi

U takové nebankovní hypotéky chtějí pouze prokázání schopnosti splácet spolu se zárukou v podobě zástavy nemovitosti. A je-li taková garance vrácení peněz poskytnuta, dočká se člověk peněz, jež tolik potřebuje. A to za až překvapivě výhodných podmínek.

A proto taková hypotéka pomůže i tomu, kdo potřebuje peníze, ale není vůbec ideální. Tady není nic nemožné.